Przejdź do treści

Koszykarskie potyczki

• przez

W dniu 10 grudnia w hali sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Bobolicach odbył się Gminny Turniej Piłki Koszykowej chłopców i dziewcząt rocznik 2005-2006. Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiły cztery szkoły: SP Bobolice, SP Dargiń, SP Kłanino oraz SP Drzewiany. Były dwie drużyny koszykarek: SP w Bobolicach oraz SP w Dargini.

Składy poszczególnych drużyn:

CHŁOPCY
SP w Bobolicach – Jakub Jarczyński, Igor Bortnik, Karol Zalewski, Paweł Wardak, Jakub Obarski,  Kamil Jabłoński, Filip Arendarczyk, Jakub Pachołek, Paweł Bilicki, Maciej Kunc, Mikołaj Arczyński, Tomasz Oleander – opiekun Zbigniew Rewkowski

SP w Dargini – Jakub Marciniak, Wojciech łudzka, Julian Szwec, Kacper Wilczyński, Bartosz Lisowski, Paweł Zebrzowski, Oliwier Klajrzmit – Opiekun Łukasz Fir

SP w Kłaninie – Joachim Błasik, Olivier Nowocień, Radosław Olszewski, Norbert Opaliński, Marcel Walaszczyk – opiekun Bogusław Ciesielski

DZIEWCZĘTA
SP w Bobolicach – Maja Kustrzycka, Katarzyna Rumianek, Wiktoria Wieliczko, Karolina Janicka, Sandra Jaśkielewicz, Hanna Grabarz, Martyna Łajdych – opiekun Piotr Grzybowski

SP w Dargini – Sara Kmieć, Julia Sulecka, Aleksandra Madej, Zuzanna Lisowska, Wiktoria Wesołowska, Natalia Mielniczuk, Amelia Iwańska – opiekun Łukasz Fir

Na początek Turnieju do rywalizacji przystąpili chłopcy ze SP w Bobolicach i Kłaninie. Zwyciężyli gospodarze  SP w Bobolicach stosunkiem punktów 48 – 6. W drugim spotkaniu SP w Dargini pokonała uczniów z Drzewian 40 – 7. Do finału awansowali zatem uczniowie z Bobolic i Dargini. Po dwóch meczach chłopców przyszedł czas na dziewczęta. Ze wzglądu na to, iż były tylko dwie drużyny dziewcząt trzeci mecz był zarazem finałem i walką o awans do rozgrywek szczebla powiatowego. Spotkanie lepiej rozpoczęły uczennice z Dargini zdobywając 5 punktów z rzędu. Zawodniczki z Bobolic nie poddały się i zaczęły odrabiać straty, doprowadzając wynik spotkania po III kwarcie do stanu 6 – 7 dla SP w Dargini. O zwycięstwie zadecydowała zatem IV kwarta. Tutaj lepsze okazały się ponownie dziewczęta z Dargini, które zdobyły trzy kosze i zwyciężyły w całym spotkaniu 6 – 13. Po meczu dziewcząt do rywalizacji ponownie przystąpili chłopcy. W Spotkaniu o III miejsce SP w Kłaninie pokonała SP w Drzewianach 18 – 6. W piątym meczu do walki o zwycięstwo w turnieju chłopców stanęli zawodnicy z Bobolic i Dargini. Spotkanie było bardzo zacięte, jednak to goście okazali się w każdej kwarcie nieco lepsi, zwyciężając ostatecznie 25 – 14. Tym samym,  to uczniowie i uczennice ze SP w Dargini będą reprezentować gminę Bobolice w rozgrywkach powiatowych. Trzymamy za Was kciuki! Trzeba podkreślić, że zawody przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za sportową walkę i postawę, a Panu Dariuszowi Ulatowskiemu za profesjonalne sędziowanie.