Zajęcia Kung-Fu

„Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok.”

Bruce Lee

Wszystkie aktywne osoby oraz takie, które dotąd niezdecydowane, zapraszamy na treningi kung-fu w Bobolickim Klubie Chińskich Sztuk Walki i Samoobrony. Chińska sztuka walki obecna jest w Bobolicach już blisko 10 lat, ale zawsze w cieniu i bez marketingowego szału. Chcemy jednak trafić do jak najszerszej grupy odbiorców i przekonać ich, że warto jest ćwiczyć.

Pomysłodawcą i prowadzącym zajęcia jest Grzegorz Michalak, absolwent Szkoły Hu Lung Pai Słupskiego Stowarzyszenia Chińskich Sztuk Walki, który przygodę z kung fu rozpoczął w roku 1995. Pomimo upływu ponad 20 lat, pozostaje aktywnie związany ze swoją Szkołą a dodatkowo propaguje sztuki walki w Bobolicach.

Jest posiadaczem brązowej szarfy Szkoły Hu Lung Pai, co zgodnie z regulaminem S.S.Ch.Sz.W. pozwala na samodzielne prowadzenie zajęć, za zgodą głównego instruktora. Jest również instruktorem samoobrony i sportów walki.

Wielokrotne asystowanie głównemu instruktorowi podczas treningów, a także blisko dekada spędzona na organizowanych w Bobolicach zajęciachpozwoliły mu na nabranie doświadczenia w prowadzeniu zajęć i właściwemu podejściu do ćwiczących.

Styl Hu Lung Pai – Tygrysa i Smoka (wiet. nazwa long ho), trafił do Polski w latach 70-tych ubiegłego stulecia z Wietnamu. W polskim przekazie główną część stylu stanowią techniki pięści czarnego tygrysa, uzupełniane o ruchy lamparta, węża, żurawia i smoka. Pięść Tygrysa i Smoka technicznie i koncepcyjnie nawiązuje do Systemu Pięciu Zwierząt Shaolin, stanowiąc jego zmodyfikowany odłam.

Techniki tygrysa są silne, twarde i nastawiano na jak najszybszą eliminację przeciwnika.Sprawia to, żestyl jest dobrze przyswajany przez osoby, które chcą nabyć umiejętności skutecznej samoobrony. Techniki smoka czy też węża charakteryzują się miękkością i płynnością, co jednak jest dość złudne, ponieważ cel jest zawsze ten sam – być skutecznym w walce.

Taka różnorodność pozwala na dostosowanie się do walki, w zależności od rodzaju ataku. Dzięki temu też, osoby o różnej budowie fizycznej znajdą tutaj coś interesującego dla siebie.

W dobie tak popularnych mieszanych sztuk walki można by dyskutować na temat tego czy te „tradycyjne” są skuteczne. My jednak wolimy ten czas poświęcić na porządny trening.  Każdy mna szansę spróbować i przekonać się czy jest to coś dla niego.

 W walce nigdy nie wygrywa styl lecz człowiek. Oprócz wytrenowania fizycznego bardzo ważne jest mentalne nastawienie i wiara w swoje możliwości. Pamiętajmy, że nawet najskuteczniejsza metoda walki zawiedzie, jeżeli zabraknie wiary w sens tego co robi i w to, że jest w stanie stawić czoła niebezpieczeństwu.

Trenując rozwijamy samoakceptację, zdolność koncentracji, uczymy się wytrwałości i dyscypliny, co jest bardzo istotne zwłaszcza u najmłodszych.

Praca nad sobą daje wymierne efekty. Zwiększamy wydolność organizmu, ogólną sprawność i odporność. Rozwijamy siłę mięśni ale również wzmacniamy psychikę. Ćwiczymy dla siebie, dla zdrowia. Trening pozwala nam rozwijać umiejętności radzenia sobie z trudnościami codziennego życia.

Zapraszamy na treningi dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zajęcia odbywają się min. 2 razyw tygodniu.Czas treningu to min. 60 minut.

Zajrzyj na nasz profil na facebook’u www.facebook.com/kungfu.samoobrona.Bobolice/ oraz na stronę www. Szkoły Hu Lung Pai: www.tygrys-kungfu.republika.pl